چه زمانی کودک شما نیاز به یک نبولایزر دارد؟

شما به عنوان والدین، نگران سلامتی و نیازهای فرزند خود هستید. از هر نشانه کوچکی مثل سرفه کوتاه و احساس ناخوشی کودکتان، می‌دانید که او بیمار است. در این میان، تشخیص علائم نیاز به نبولایزر در کودکان مشکل است.

اگر کودکتان بیماری‌های تنفسی مانند آسم دارد و علائم آن بدتر شده و بینی او گرفته و چشم‌هایش اشک‌آلود شده، ممکن است او به یک دستگاه نبولایزر نیاز داشته باشد. سایر بیماری‌هایی که ممکن است نیاز به این دستگاه نیاز داشته باشند شامل برونشیت مزمن، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، COPD و آلرژی می‌شوند.

علائم نشان دهنده که کودک شما به نبولایزر نیاز دارد:

اگر کودکتان یکی از علائم زیر را تجربه می‌کند، با پزشک خود درباره استفاده از این دستگاه برای کودکان صحبت کنید:

  • خس‌خس سینه
  • سرفه
  • تنگی نفس
  • تنفس سریع و پی‌در‌پی
  • درد قفسه سینه
  • مشکل نفس کشیدن
  • تاخیر در بهبودی برونشیت

علائم آسم یا اختلالات تنفسی ممکن است در بین کودکان به دلیل تغییر عوامل محرک روزانه یا فصلی متفاوت باشد. بهتر است به محض مشاهده علائم با پزشک مشورت کنید تا از حمله آسم و صدمه به ریه‌های در حال رشد کودک خود جلوگیری کنید. اغلب اوقات پزشکان برای درمان تنفس، نبولایزر تجویز می‌کنند.

چگونه کار می کنند؟

دستگاه‌های نبولایزر کمی شبیه به استنشاقی‌ها هستند و با پخش کردن دارو در ریه‌ها موجب تسکین تنفس می‌شوند. اما اگر کودک شما سن کمی دارد یا از استفاده دستگاه استنشاقی ترسیده است، از دستگاه اطفال استفاده کنید، که این امر درمان را بسیار آسان‌تر می کند.

این دستگاه داروهای مایع را به گاز استنشاقی تبدیل می‌کنند، که به راحتی توسط نوزادان، کودکان نوپا و کودکان قابل استنشاق هستند. علاوه بر استنشاق آسان‌تر، نبولایزرهای کودکان باعث می‌شوند که دارو سریع وارد ریه شده، سریع‌تر وارد جریان خون شود و آن‌ها را زودتر تسکین دهد.

نوع کمپرسوری محبوب‌ترین نوع درمان تنفسی برای کودکان هستند زیرا آن‌ها منبع هوای فشرده را برای استفاده در آیروسل درمانی فراهم می‌کنند. این دستگاه با استفاده از یک نوع جت (پنوماتیک) برای تولید ذرات معلق در هوا یا آیروسل برای استنشاق کودکان استفاده می‌شود.

نحوه استفاده:

به طور کلی، درمان هر ۶ ساعت انجام شده و هر بار حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اما همانطور که هر پدر و مادری می‌داند، ۱۵ دقیقه نشستن و تنفس عمیق، برای کودک یک کار غیرممکن است.

اشتراک گذاری